First Round
BOYS
Class 6A
North State
Warren Central (9-4-3) at Tupelo (17-0-1), 5:30 p.m. Wednesday
Northwest Rankin 8, DeSoto Central 0
Clinton 2, Oxford 1
Madison Central 4, Hernando 0
South State
Oak Grove 4, D’Iberville 1 (OT)
Gulfport 5, Pearl 1
Ocean Springs 5, George County 0
Biloxi (17-4-1) at Brandon (14-2-4), 5:30 p.m. Wednesday
Class 5A
North State
Center Hill 9, Cleveland Central 0
Germantown 3, Lafayette 0
Lewisburg 7, Neshoba Central 1
Ridgeland (12-7-3) at Grenada (12-2-0), 5 p.m. Wednesday
South State
West Jones 2, Hattiesburg 1
Long Beach 7, Natchez 0
Laurel (5-8-2) at Pearl River Central (5-12-0), 5 p.m. Wednesday
West Harrison (10-6-4) at Forest Hill (8-4-1), 5 p.m. Thursday
Class 4A
North State
Pontotoc 4, New Hope 2 (OT)
West Lauderdale 3, Senatobia 0
New Albany 2, Caledonia 0
Ripley 2, Northeast Jones 1 (OT)
South State
Richland 3, Bay 2 (OT)
Poplarville 5, Lawrence County 0
Florence (10-12-1) at St. Stanislaus (12-6-4), 6 p.m. Wednesday
East Central 2, Sumrall 2 (EC wins PK shootout 7-6)
Class 3A-2A-1A
North State
Madison St. Joseph 4, North Pontotoc 3
Choctaw Central 8, Independence 1
St. Andrew’s 4, Vardaman 1
Strayhorn 4, Winona 1
South State
Wesson (10-8-0) at Forest (9-8-1), 5:30 p.m. Wednesday
Magee (10-7-0) at St. Patrick (13-4-0), 5:30 p.m. Wednesday
Franklin County 1, Clarkdale 0
Sacred Heart 6, Crystal Springs 0
Class 6A
North State
Oxford 4, Clinton 2 (OT)
Northwest Rankin 10, Hernando 0
Tupelo 1, Warren Central 0
Madison Central 3 Southaven 0
South State
Oak Grove 7, St. Martin 1
Gulfport 4, Pearl 1
Ocean Springs 2, George County 0 (OT)
Brandon 3, Hancock 0
Class 5A
North State
Lewisburg 12, Cleveland Central 0
Saltillo 1, Germantown 0
Center Hill 4, Neshoba Central 0
Lafayette 3, Ridgeland 0
South State
South Jones 7, Pearl River Central 0
Long Beach 9, Forest Hill 0
West Jones (12-7-0) at Hattiesburg (7-3-1), 6 p.m. Wednesday
West Harrison 6, Brookhaven 0
Class 4A
North State
Amory 3, New Hope 2
West Lauderdale 12, Senatobia 0
Mooreville 3, Caledonia 2
Newton County 2, Corinth 0
South State
Florence 4, Pass Christian 0
Vancleave 7, Purvis 0
Richland (6-10-2) at Bay (11-9-2), 6 p.m. Wednesday
Poplarville 2, Sumrall 1
Class 3A-2A-1A
North State
Tupelo Christian 4, Madison St. Joseph 0
Choctaw Central 8, Independence 0
St. Andrew’s 8, Nettleton 0
Strayhorn 7, Mississippi School for Math and Science 1
South State
Clarkdale 6, Loyd Star 1
Sacred Heart 11, Magee 0
Franklin County 1, Forest 0
St. Patrick 9, North Forrest 0
Schedule and scores courtesy of Mississippi Gridiron.